| Product Name | Corner Cable Roller |
|---|---|
| Type | Tri-sheave Corner Cable Roller |
| Application | Transmission Line |
| Rated Load | 10KN |
| Size | Max 150mm |
| Name | Corner Cable Roller |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Wheel | Two |
| Weight | 6.3KG |
| Range | <= 150 Mm |
| Product Name | Corner Cable Roller |
|---|---|
| Type | Tri-sheave Corner Cable Roller |
| Application | Construction Works |
| Usage | Suitable For Cable Corner Passing |
| Size | 0-200mm |
| Product Name | Triple Roller |
|---|---|
| Usage | Guilde Cable Pulling |
| Rated Load | 10KN |
| Frame | Steel |
| Sheaves | Nylon Or Aluminum |
| Product Name | Ground Roller |
|---|---|
| Material | Nylon, Aluminum To Choose Too |
| Wheels | 3 |
| Using | Cable Pulling |
| Load | 10kn |
| Item | Wire Rope Straight Type Cable Roller For Underground Cable Pulling |
|---|---|
| Application | Underground Cable Pulling |
| Usage | Cable Pulling |
| Roller For | Cable Laying Project |
| Material | Aluminium Wheel Or Nylon Sheave |
| Name | Three Cable Roller |
|---|---|
| Apply | Underground Cable Pulling |
| Load | 2T |
| Roller Material | Nylon Or Aluminum |
| Surface | Galvanized Or Painting |
| Frame | Galvanzied |
|---|---|
| CERTIFICAITON | ISO |
| Model | Cable Roller |
| Load Capacity | 10KN |
| Weight | 10.5Kg |
| Name | Corner Ground Roller(Tri-Sheave) |
|---|---|
| Item No. | 21223-21224A |
| Model | SHL3-SHL4N |
| Rated Load | 10KN |
| Weight | 9-25KG |
| Name | Cable Laying Tools Orifice Type Cable Protection Roller Cable Pulley |
|---|---|
| Application | Cable Protection |
| Weight | 6.7kg |
| Wheel | Nylon |
| Type | Bellmouth Roller |