| Capacity | 1600LBS(720kg) |
|---|---|
| Gear Ratio | 4.5:1 |
| Application | Lifting Or Boat Trailer |
| Power Source | Hand Power |
| Surface Treatment | Black Coating |
| Capacity | 2200lbs |
|---|---|
| Power Source | Manual Hand |
| Application | Trailer And Boat Or Lifting |
| Surface Treatment | Dacromet Coating |
| Gear Ratio | 10:1 , 5:1 And 1:1 |
| Capacity | 2500lbs(1136kg) |
|---|---|
| Product Name | GEAR Hand Winch Hand Crank |
| Gear Ratio | 5.1:1&12.2:1 |
| Surface Treatment | Color Zinc Plated Or Customized |
| Max. Capacity | 2500(1100KG) |