| Certificaiton | ISO |
|---|---|
| Origin | Ningbo China |
| Name | Aluminum Alloy Wire Grip |
| Model | SKL |
| Weight | 1.4 Kg |
| Material | Steel |
|---|---|
| Usage | CONDUCTOR CLAMPS |
| Rated Load | 1t To 4t |
| Dia | 5~32mm Dia |
| Application | Overhead Line |
| Material List | Aluimnum Alloy |
|---|---|
| Product Name | OPGW Self Gripping Clamps |
| Diameter | 15-17mm |
| Type | Wire Gripper |
| Weight | 5.6kg |
| Product Name | Self Gripping Clamps |
|---|---|
| Structure | Parallel Jaw |
| Applicable Conductor | ACSR150~240 |
| Rate Load | 25KN |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Conductor Gripper |
|---|---|
| Advantage | Light Weight |
| Rated Load | 5~20 KN |
| Material | Aluminum |
| Application | Overhead Line |
| Model | SKL-50 |
|---|---|
| Apply For | 500-630 LGJ |
| Name | Conductor Gripper |
| Max Open | 36mm |
| Weight | 6.6kg |
| Name | Wall Mount Anchor Bracket |
|---|---|
| Structure | Single-side Bracket |
| Standard | Non Standard |
| Finish | Galvanised |
| Packaging Details | Exported Wooden Cases |
| Using | Adjustment ,Sagging |
|---|---|
| Rated Load | 80KN |
| Applicable Conductor | ACSR1120 |
| Advantage | Light Weight |
| Certification | ISO |
| Name | Aluminum Alloy Insulated Conductor Gripper |
|---|---|
| Item No. | 13191-13214 |
| Model | SKJL-1 |
| Rated Load | 10-30KN |
| Diameter | 10-37mm |
| Name | Aluminum Alloy Conductor Gripper |
|---|---|
| Item No. | 13221-13229A |
| Model | SKL-7-SKL-80A |
| Rated Load | 7-80KN |
| Max.Open | 14-48mm |