| Name | Strain Clamp-Cover |
|---|---|
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Application | Power Distribution, Power Station, Etc. |
| Size | 5/8", 3/4", 1" |
| Material | Carbon Steel |
| Product Category | Come Along Clamp |
|---|---|
| Configuration | Adjusting Sag And Tensioning Conductor Wire |
| Applicable Conductor | LGJ25-LGJ1120 |
| Feature | Forged Of High Strength Aluminum Alloy |
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
| Name | Aluminum Alloy Conductor Gripper |
|---|---|
| Model | SKL-7 |
| Rated Load | 7-80KN |
| Max Open | 14-48mm |
| Weight | 1-18KG |
| Name | Ending Block |
|---|---|
| Model | SH30J |
| Rated Load | 30-80KN |
| Sheave Diameter | 140-180mm |
| Sheave Width | 36-56mm |
| Name | Conductor Mesh Sock Joints |
|---|---|
| Model | SLW |
| ACSR | 70-1250 |
| Rated Load | 15-120KN |
| Breaking Load | 30-250KN |
| Material | Iron, Carbon Steel |
|---|---|
| Finish | Zinc Plated, Galvanized |
| Type | Wire Rope Clamp |
| Application | Fixing The Wire Rope |
| Color | Silver |
| Brand | Suntech |
|---|---|
| Product Category | Come Along Clamp |
| Product Name | Aluminum Alloy Conductor Gripper LGJ25-LGJ1120 Max.48mm |
| Item No. | 13221-13229A |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Suntech |
|---|---|
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
| Feature | Forged Of High Strength Aluminum Alloy |
| Applicable Conductor | LGJ25-LGJ1120 |
| Item No. | 13221-13229A |
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
|---|---|
| Configuration | Adjusting Sag And Tensioning Conductor Wire |
| Warranty | 1 Year |
| Product Category | Come Along Clamp |
| Item No. | 13221-13229A |
| Brand | Suntech |
|---|---|
| Configuration | Adjusting Sag And Tensioning Conductor Wire |
| Item No. | 13221-13229A |
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
| Product Name | Aluminum Alloy Conductor Gripper LGJ25-LGJ1120 Max.48mm |