| Name | 6″Standard Duty Wind Up Jockey Wheel For Box Trailers |
|---|---|
| Wheel | 6“ |
| Lifting | 240mm |
| Loading | 350kg |
| Type Of Wind | Top |
| Name | 6″ Clamp On Style Jockey Wheel For Caravan, Boat & Box Trailer |
|---|---|
| Wheel Size | 6“ Wheel |
| Hand Type | Top Wind |
| Material | Steel |
| Galvanised | Zinc Plated |
| Name | 8" Easylift Heavy Duty Swing Up Jockey Wheel Fixed Bracket 1200KG |
|---|---|
| Usage | Trailer Truck Spart Parts |
| Loading | 350KG |
| Hand Type | Top Wind |
| Material | Steel |
| Name | 350kg Load Rating 240mm Extension Jockey Wheel |
|---|---|
| Wheel Size | 6“/8' /10'' Wheel |
| Lifting | 240mm Lifting |
| Loading Capacity | 350kg Capacity |
| Type Of Wind | Top Wind |
| Product Name | Trailer Parts Jack Wheel |
|---|---|
| Item | For Trailer And Truck |
| Wheel Size | 2X6" |
| Out Tube | 57*2.5 |
| Inner Tube | 50.5*2.0 |
| Use | Trailer Parts |
|---|---|
| Parts | Trailer Axles |
| OE No | OEM Service Provided |
| Max Payload | 1000lbs |
| Out Tube | 50.5*2.0 |
| Application | Trailer Jack Wheels |
|---|---|
| Parts | Trailer Axles |
| Capacity | 1500lbs |
| Name | Boat Trailer Jack Or Truck Jack Wheel |
| Item | ST-1500B |
| Usage | Trailer Parts |
|---|---|
| Name | Jackey Wheel |
| Hand Type | Top |
| Travel | 10" |
| Wheel | 6" |
| Usage | Trailer Accessory |
|---|---|
| Name | Trailer Jack Wheel |
| Travel Size | 10" |
| Wheel Size | 2X6" |
| Out Tube | 57*2.5 |