| Material | Silk Rope |
|---|---|
| Product Name | Insulated Silk Rope |
| Break Force | 450-4150N |
| Diameter | 6-24mm |
| Feature | High Quality |
| Name | 20 MM ANTI TWISTING PILOT STEEL WIRE ROPE |
|---|---|
| Standard Length | 800 Or 1000 Meters Optional |
| Packing | With Reel |
| Breaking Force | 265kn |
| Surface | Galvanised |
| Specifications | 6mm To 24mm |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Type | Braided Rope |
| Model Number | Braided Nylon Rope |
| Product Name | Insulated Nylon Rope |
| Rated Load | 20-100KN |
|---|---|
| Applicable Anti Twist Steeel Rope | 7-24mm |
| Weight | 5.6-20KG |
| Packaging Details | Wooden box |
| Delivery Time | 1-2 Weeks |
| Diameter | 24mm |
|---|---|
| Application | Construction |
| Structure | Hexagon With 12 Strands |
| Breaking Load | 360KN |
| Standard Length | 1000m |
| Name | Optical Cable Wire Gripper |
|---|---|
| Item No. | 20101-20104 |
| Rated Load | 20-100KN |
| Applicable Anti Twist Steel Rope | 7-24mm |
| Weight | 5.6-20KG |
| Name | Bolt Type Anti Twist Steel Rope Gripper |
|---|---|
| Item No. | 13191-13176 |
| Model | SKGF-2-SKGF-10 |
| Rated Load | 20-100KN |
| Weight | 5.6-20KG |
| Name | Insulated Silk Rope |
|---|---|
| Diameter | 6-24mm |
| Break Force | 450-4150N |
| Linear Density | 19-315G/M |
| Packaging Details | Carton |