| Name | Cable Wire Rope |
|---|---|
| Type | Galvanized |
| Application | Transmission Line Stringing |
| Usage | For Transmission Line |
| Diameter | 8-30mm |
| Product Name | Anti Twisting Steel Rope |
|---|---|
| Structure | 12 And 18 Strand |
| Packing | With Reel |
| Breaking Force | 64-172kn |
| Weight | 0.3-4.22 Kg/m |
| Name | Anti Twist Braid Rope |
|---|---|
| STRANDS | 12,18 |
| Surface | Galvanized Teatment |
| Type | Steel Rope |
| Diameter | 9-32mm |
| Name | 20 MM ANTI TWISTING PILOT STEEL WIRE ROPE |
|---|---|
| Standard Length | 800 Or 1000 Meters Optional |
| Packing | With Reel |
| Breaking Force | 265kn |
| Surface | Galvanised |
| Product Name | Anti Twist Braid Rope |
|---|---|
| Strands | 12,18mm |
| Type | Steel Rope |
| Advantage | Galvanized Teatment |
| Feature | Breaking Load High |
| Name | Wire Rope Handle Hoist |
|---|---|
| Item No. | 14183-14186 |
| Model | HSS408-HSS454 |
| Rated Lifting/Pulling | 8/12-54KN |
| Once Journey | 16-40mm |
| Name | Wire Rope Handle Hoist |
|---|---|
| Item No. | 14183-14186 |
| Model | HSS408 |
| Rated Lifting/Pulling | 8-54KN |
| Once Journey | >40 |
| Name | Wire Rope Handle Hoist |
|---|---|
| Item No. | 14183-14186 |
| Model | HSS408-HSS454 |
| Once Journey | 16-40mm |
| Diametre Of Steel Rope | 8.3-20mm |
| Name | Hoisting Tackle(Aluminum Sheave) |
|---|---|
| Item No. | 11301-11353 |
| Model | QHL1x1-QHL10x3 |
| Sheave | 1/2/3 |
| Rated Load | 10-100KN |